آخرین وضعیت آمار کرونا کرمانشاه اعلام شد

11:54 - 1400/02/07
 در کرمانشاه، رییس مرکز بهداشت گیلانغرب گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی ها دلیل بحرانی شدن وضعیت این شهرستان و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا است.

در کرمانشاه، رییس مرکز بهداشت گیلانغرب گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی ها دلیل بحرانی شدن وضعیت این شهرستان و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا است.

جعفر یارمرادیان افزود: عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و همراهی برخی اصناف گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ با توجه به وضعیت این شهرستان باعث شده از نظر ابتلا به ویروس کرونا همچنان بحرانی باشیم.

وی اظهار داشت: خروج از این وضعیت نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم در پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک در بیرون از منزل به شکل صحیح و پرهیز از برگزاری دورهمی، نرفتن به مسافرت، مهمانی و ترددهای غیر ضرور و رعایت فاصله اجتماعی است اما با وجود افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا همچنان شاهد حضور مردم در آیین های خاکسپاری و مراسم ترحیم هستیم که یکی از موارد ابتلای افراد به کرونا حضور در این مراسم ها است.

آماده باش در برابر کرونای هندی

در حالی که ویروس کرونا و نوع انگلیسی آن اکنون در کشور تاخت و تاز می کند، خطر جدید ویروس جهش یافته کرونا در هندوستان است که قابلیت سرایت بسیار بالاتری دارد و تلفات بیشتری به جا می گذارد.

در پی شیوع ویروس هندی، تدابیری اندیشیده شده و از جمله نظارت‌های بهداشتی در مرزهای سیستان و بلوچستان با پاکستان و افغانستان تشدید شده است. .

علیرضا شهرکی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه هیچ گونه پروازی از هندوستان به استان انجام نمی شود و ورود مسافر هندی به استان از طریق مرزها نداریم اما بر اساس دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی مبادی رسمی ورود اتباع خارجی به استان تحت نظارت شدید قرار گرفته است تا از هرگونه مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

در خوزستان هم مرزهای دریایی استان برای جلوگیری از ورود ویروس گونه هندی به شدت تحت کنترل هستند.

این خبر را فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد کرونا خوزستان اعلام کرد و افزود: بنا بر اطلاعات ویروس نوع هندی بسیار خطرناک تر بوده لذا بنا به دستور استاندار، تمهیدات ویژه ای برای بنادر استان در نظر گرفته شده است.

ولی الله حیاتی افزود: در بنادر استان اکیپهای بهداشتی مستقر و کار تست گیری از خدمه کشتی ها را انجام می دهند همچنین سعی می شود از ابزارهای مکانیکی برای تخلیه کشتی ها استفاده شود.

وی گفت: سعی می کنیم مانع ورود نیروهای حاضر در کشتی ها به درون شهرستان و استان شویم و همچنین دیگر اقدامات لازم در این خصوص را انجام می دهیم.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۵ شهرستان نارنجی هستند.

واکسیناسیون

جریان واکسیناسیون علیه کرونا در کشور با سرعت بیشتر پیش می رود و گروه های بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد.

امروز اعلام شد که ۳۰ پاکبان گتوند در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند و دیگر پاکبانان شهرستان گتوند پس از اختصاص سهمیه واکسینه می‌شوند.

خبر دیگر از رفسنجان است که براساس آن، چهار هزار و ۳۹۲ دوز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده است و با شروع واکسیناسیون گروه دوم در هفته آینده یکهزار و ۴۰۰ دوز دیگر واکسن تزریق خواهد شد.

همچنین در استان همدان، مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت که با حل شدن مشکل واکسیناسیون کادر درمان، تمامی یک هزار و ۳۰۰ نفر کادر درمان این شهرستان در سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی و فوریت‌های پزشکی علیه بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شدند.

در خلخال هم واکسیناسیون کادر پزشکی و درمانی همه بخش‌های دولتی ،پزشکان و پرستاران شاغل در مطب پزشکان بخش خصوصی ، دندانپزشکی‌ها ، فیزیوتراپی‌ها و همه اعضای نظام پزشکی و نظام پرستاری خلخال پایان یافته و در این مرحله دست‌اندرکاران صف اول مقابله با کرونا که شامل بیش از یک هزار نفر هستند، و همچنین جانبازان واکسن کرونا گرفتند.

مرحله دوم اجرای طرح واکسیناسیون در خلخال با ارائه واکسن به افراد و گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر از کرونا و همچنین سالمندان آغاز خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم از واکسیناسیون ۹۵درصد کارکنان مجموعه بهداشت و درمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان علیه کرونا خبر داد.

اصغر مکارم اظهار داشت: این میزان از کارکنان مجموعه بهداشت و درمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تا امروز واکسینه شدند لذا واکسیناسیون ادامه دارد.

وی به افزایش تعداد مبتلایان کرونا در جنوب کرمان اشاره کرد و این افزایش را زنگ خطری برای مردم هفت شهرستان جنوبی کرمان دانست.

۶۰ درصد کادر درمان در ۳ شهر جنوبی فارس هم تاکنون واکسن کرونا دریافت کردند.

در همین حال، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا کرمانشاه از آغاز ثبت نام از بیماران خاص و افراد در معرض خطر برای دریافت واکسن کرونا از روز گذشته خبر داد.

«مسعود بهرام نژاد» اظهار داشت: علاوه بر واکسیناسیون کادر درمان از فردا روند توزیع ۱۰ هزار دوز واکسن جدید در سطح استان آغاز خواهد شد.

اما در گیلان اعلام شد که تاکنون ۵۰ هزار دوز واکسن کرونا برای تزریق بر اساس اولویت ها در این استان دریافت شده است که از این میزان تاکنون ۲۵ هزار دوز تزریق شده و روند تزریق طی روزهای اخیر افزایش یافته به گونه ای که در چند روز گذشته هشت هزار دوز واکسن تزریق شده است.

هم اکنون ۹۱۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند که فقط ۸۲ نفر طی روز گذشته بستری شدند.

گزارش های کرونایی

خبرنگاران ایرنا در استان ها نتایج پیگیری های خبری در زمینه وضعیت کرونایی مناطق تحت پوشش خود را به صورت مشروح گزارش کردند که مهمترین آنها از طریق عناوین زیر در دسترس است: