این بیماری نادر گریبان مبتلایان به کرونا را می گیرد

10:44 - 1400/02/11
درحالی‌که محققان به مطالعه تأثیرات عصبی COVID-۱۹ ادامه می‌دهند، یک همکاری بین‌المللی اتفاقی غیرمنتظره از «میلیت عرضی حاد» (ATM) (نوعی التهاب نخاعی) را در ۴۳ بیمار کرونایی ثبت کرده است.

مدیکال اکسپرس نوشت: درحالی‌که محققان به مطالعه تأثیرات عصبی COVID-۱۹ ادامه می‌دهند، یک همکاری بین‌المللی اتفاقی غیرمنتظره از «میلیت عرضی حاد» (ATM) (نوعی التهاب نخاعی) را در ۴۳ بیمار کرونایی ثبت کرده است.

با مطالعه متون علمی موجود به سرپرستی دکتر مغز و اعصاب بیمارستان «متودیست» ایالت تگزاس، دکتر گوستاو رومن، مشخص شد که بیمارانی از ۲۱ کشور پس از ابتلا به کرونا، دچار ضایعات نخاعی شده‌اند. علائم شامل فلج شدن و اختلال در عملکرد اسفنکتر مقعدی یا روده بوده است.

مطالعه نشان می‌دهد سنین بیماران از ۲۱ تا ۷۳ سال بود و تقریباً نیمی زن و نیمی مرد را شامل می‌شد. «میلیت عرضی حاد» یک بیماری عصبی نادر است که بین ۱.۳۴ تا ۴.۶ نفر در هر ۱ میلیون را در سال تحت تأثیر قرار می‌دهد و محققان معتقدند که میزان غیرمعمول بالا در بیماران کرونایی، نیازمند بررسی‌های بیشتر است. علاوه بر این، ۳ مورد «میلیت عرضی حاد» در آزمایش‌های واکسن آسترازنکا گزارش شده است. این مطالعه در مجله بین‌المللی Frontiers in Immunology منتشر شده است.