این نوع از کرونا کودکان را می کشد!

20:27 - 1400/02/11
آیا ویروس کرونای جهش یافته هندی کودکان را بیشتر درگیر می‌کند؟

عبدالله کریمی در پاسخ به این سوال که آیا ویروس کرونای جهش یافته هندی کودکان را بیشتر درگیر می‌کند؟، گفت: چنین موضوعی هنوز به اثبات نرسیده است و اینگونه نیست که شیوع ویروس هندی سبب افزایش موارد ابتلای کودکان شود و آمار هم تا کنون چنین چیزی را نشان نداده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه ویروس جهش یافته هندی به نسبت ویروس قبلی بیشتر افراد با سنین پایین‌تر را درگیر می‌کند، ادامه داد: این امر به معنی این نیست که ویروس هندی لزوما موجب افزایش درگیری کودکان می‌شود و مفهومش این است که در حالی که در گذشته بیشتر افراد بالای ۶۰ سال دچار عوارض این بیماری می‌شدند، اما هم اکنون گروه‌های سنی پایین‌تر نظیر ۳۰ ساله‌ها و ۲۰ ساله هم درگیر می‌شوند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با بیان اینکه کودکان هم به این ویروس مبتلا می‌شوند و اینگونه نیست که از ابتلا کرونا مصون باشند متذکر شد: خوشبختانه درگیری کودکان به این ویروس نسبت به گذشته تغییری نکرده است.

وی ضمن تاکید اینکه ابتلای گروه‌های سنی پایین به معنی مصونیت گروه‌های سنی بالا و سالمندان نیست، بیان کرد: در خصوص این موضوع که کودکان چه واکنشی را نسبت به ویروس‌های جهش یافته هندی و آفریقایی نشان می‌دهند، هنوز اطلاعات خاصی در دسترس نداریم.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان افزود: خوشبختانه تا کنون ویروس هندی به صورت قطعی وارد کشور ما نشده است و ما در این خصوص که ویروس هندی می‌تواند با بدن چه کار کند، تجربه نداریم و مقاله‌ای هم در این خصوص چاپ نشده است که بتوانیم به آن استناد کنیم و اطلاعات در مورد این ویروس در حد اخبار است.