خبرهای خوب برای جاماندگان سهام عدالت

09:38 - 1400/02/12
در خصوص آخرین جزئیات جاماندگان سهام عدالت یک نماینده مجلس به تازگی گفته که در بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی برای ثبت نام از جاماندگان در نظر گرفته شده است.

بیش از ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور سهام عدالت ندارند و از یک سال قبل به جاماندگان وعده سهام عدالت داده شده، حالا مردم می‌پرسند که سهامشان چه شد؟

از جمعیت بیش از ۸۵ میلیون نفری ایران حدود ۵۰ میلیون نفر سهام عدالت دارند و مابقی از داشتن این سهام محروم‌اند اما مستحق دریافت آن هستند.

جاماندگان سهام عدالت طی این سال‌ها و به خصوص از سال گذشته که آزادسازی این سهام آغاز شد صدای خود را به گوش مسئولان رساندند که شرایط دریافت سهام عدالت را دارند. اگر چه ارزش این سهام با افت بورس از سال گذشته نصف شده اما اکنون برگه سهام ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۱۰ میلیون تومان ارزش دارد، بنابراین درخواست سهام عدالت از سوی جاماندگان به حق است.

قرار بود در سال گذشته سهامی برای جاماندگان در نظر گرفته شود اما محقق نشد و نهایتا در بودجه امسال مصوب شد که به تعدادی از مردم سهام عدالت داده شود.

در خصوص آخرین جزئیات این موضوع، یک نماینده مجلس به تازگی گفته که در بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی برای ثبت نام از جاماندگان در نظر گرفته شده است.

اما آنطور که مجلسی‌ها پیش از این نیز گفته بودند احتمالا جامعه هدف سهام عدالت جدید مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی، بازنشستگان و… است که حدود هفت میلیون نفر را شامل می‌شود.

در حال حاضر فضای انتخاباتی بر کشور حاکم شده و از سوی دیگر نیز فرایند واگذاری و شناسایی مشمولان زمان‌بر است. بنابراین احتمال این که واگذاری سهام عدالت در نیمه اول سال انجام کمی بعید به نظر می‌رسد.

در ادامه اظهارات برخی از مخاطبان را می‌خوانید:

«من خانم سرپرست خانوارهستم با۲فرزند ومستاجر کارگر سهام عدالت نداریم چطورثبت نام کنم؟»

«ما که سهام عدالت نداریم چی کار کنیم من یه کارگرم با حقوق ۲میلیونی مستاجر هم هستم با سه تا بچه تکلیف ما چیه»

«خانواده ما سه نفر سهام عدالت نداریم و معلوم نیست کی دولت میخواد جامانده های سهام عدالت رو بحساب بیاره!»

«اسمش گذاشتن عدالت ولی کدوم عدالت خدا میدونه من شوهرم کارگره خودم و شوهرم با کارگری زندگیمون می گذرانیم ولی جز اقشار پر درآمد حساب شدیم و سهام عدالت نداریم.»

«ما که اصلا سهام عدالت نداریم نداریم به کجا باید مراجعه کنیم مگه ما جزو این مملکت نیستیم که هیچ سهمی نداریم شوهرم راننده تاکسی وخودم خانه دار ومستاجر»

«تورو خدا فکری برای ما جاماندگان سهام عدالت بکنید.. چرا برای همه اعضای خانواده سهام عدالت آمد برای من نیامد؟ من و بچه هام خودم زن خود سرپرست هستم و سه تا بچه زیر ده سال دارم و تحت پوشش کمیته امداد هستیم مستاجر هم هستیم ولی سهام عدالت نداریم پس چرا اسمشو گزاشتن سهام عدالت این واقعا عدالت نیست.»

منبع : تجارت نیوز