وام فوری| وام فوری مسکن| وام مسکن

وام فوری 800 میلیونی سورپرایز جدید بانک مسکن | وام فوری مسکن دو برابر شد

بانک مسکن درخواست افزایش وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم را به بانک مرکزی ارائه کرده که در صورت موافقت با آن سقف وام به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وام فوری وامی است که بانک ها در کوتاه ترین زمان ممکن به مشتریان پرداخت می کنند. وام فوری ازدواج، وام فوری مسکن، وام فوری فرزندآوری و... از جمله وام های فوری هستند. خانواده های ایرانی به ویژه در سال های اخیر که تورم به شدت بالا رفته، چشم و امیدشان برای حل برخی مشکلات از جمله مسکن و ازدواج به وام فوری است. با دریافت وام فوری خیلی سریع تر می توان به خرید مسکن، خودرو و... رسید. تازه ترین خبر درباره وام فوری مسکن را در ادامه بخوانید.

بانک مسکن درخواست افزایش وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم را به بانک مرکزی ارائه کرده که در صورت موافقت با آن سقف وام به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش همشهری آنلاین، گرچه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ و بانک مرکزی از بهمن سال گذشته گزارش تحولات بازار مسکن را منتشر نکرده‌اند، اما رصد بازار مسکن نشان می‌دهد متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران از مرز ۶۰ میلیون تومان عبور کرده است.

اتفاقی که باعث شده تا قدرت خرید تقاضای مصرفی در بازار مسکن به شدت کاهش یابد و وام کنونی خرید از محل اوراق حق تقدم (۴۸۰ میلیون تومانی) اثرگذاری چندانی در این فرآیند نداشته باشد. در زمان حاضر با وام مذکور بدون احتساب هزینه خرید اوراق (به طور میانگین ۹۰ هزار تومان) می‌توان حدود ۸ مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران خریداری کرد.

در این شرایط و با توجه به تورم قیمت مسکن، بانک تخصصی مسکن کشور پیشنهاد افزایش حدود ۲ برابری وام خرید مسکن را به بانک مرکزی ارائه کرده است. بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته وام خرید مسکن از ۲۰۰ میلیون تومان کنونی (برای هر فرد) به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر یک زوج جوان می‌توانند ۷۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.

دریافت وام مسکن برای متاهل‌ها چقدر آب می‌خورد؟ – تجارت‌نیوز

همچنین قرار است وام تعمیر (جعاله) نیز از ۸۰ میلیون تومان کنونی به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد، در این صورت مبلغ وام خرید مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد. با این مبلغ نیز بدون احتساب هزینه خرید اوراق حق تقدم یک متقاضی می‌تواند حدود ۱۳.۵ مترمربع واحد مسکونی شهر تهران با قیمت کنونی خریداری کند.

برای خرید وام ۴۸۰ میلیون تومان، متقاضی باید ۲ برابر رقم وام یعنی ۹۶۰ برگه را خریداری کند که حدود ۸۶ میلیون تومان می‌شود. در واقع متقاضی وام خرید مسکن بایستی معادل هزینه خرید ۱.۵ متر مسکن را برای تسه پرداخت کند.

هزینه خرید اوراق حق تقدم وام ۸۰۰ میلیون تومانی نیز متقاضیان باید حدود ۱۴۴ میلیون تومان پرداخت کنند. نرخ سود تسهیلات خرید مسکن ۲۲.۵ درصد است.

چه کسانی می توانند وام فوری برای فرزند سوم بگیرند؟

وام مسکن فرزند سوم به متقاضیانی داده می‌شود که تا الان از بانک‌ها هیچ تسهیلاتی در زمینه مسکن دریافت نکرده باشند. پس اگر وام مسکن، وام جوانان مسکن، تسهیلات ودیعه مسکن و ... گرفتید، نمی‌توانید روی دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن فرزند سوم حساب کنید. نکته مهم بعدی این است که متقاضی وام نباید خانه داشته باشد و فرزند سوم یا فرزند‌های بعدی، از سال ۹۹ به بعد متولد شده باشند. تسهیلات مسکن فرزند سوم، چون یکجور وام قرض‌الحسنه است، با کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شود و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۲۰ سال خواهد بود. اگر بدبینانه نگاه کنیم این پول الان در تهران کفاف خرید ۱۰ متر خانه را هم نمی‌دهد، اما همانطور که از اسمش پیداست و به‌آن تسهیلات خرید، ساخت یا ودیعه مسکن می‌گویند، می‌شود در همان تهران برای اجاره خانه روی وام مسکن فرزند سوم حساب باز کرد.

وام مسکن فرزند سوم؛ محاسبه اقساط

اقساط وام مسکن فرزند سوم با کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شود. از طرفی مهلت بازپرداخت حداکثر ۲۰ سال خواهد بود که البته متقاضی خودش تکلیف این مورد را روشن می‌کند و می‌تواند در مدت زمان کمتری برای بازپرداخت تسهیلات مسکن فرزندآوری اقدام کند. به‌این ترتیب محاسبه اقساط وام مسکن فرزند سوم نشان می‌دهد متقاضی باید در این مدت دقیقا ماهی ۹۰۹ هزار و ۹۱ تومان به بانک برگرداند. البته مثل همه تسهیلات قرض‌الحسنه در شیوه بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن فرزند سوم، رقم اقساط در ماه‌های ابتدایی هر سال یعنی ماه‌های اول و سیزدهم و بیست‌وپنجم و نهایتا ماه ۲۲۹ با ۱۱ ماه بعدی آن سال متفاوت است. مثلا در اولین ماهی که متقاضی وام مسکن فرزند سوم برای بازپرداخت اقساط اقدام می‌کند، باید هشت میلیون تومان قسط بدهد که البته این عدد در ماه‌های سیزدهم به هفت میلیون و ۶۰۰ و در ماه بیست‌وپنجم به هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند و نهایتا در ماه ۲۲۹ یعنی ۲۰ سال بعد به ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد.

اقساط تسهیلات مسکن فرزند سوم نهایتا بعد از ۲۰ سال به ۲۸۴ میلیون تومان می‌رسد. یعنی متقاضی وام مسکن فرزند سوم بابت ۲۰۰ میلونی که می‌گیرد، در طی ۲۴۰ ماه ۸۴ میلیون تومان را به‌عنوان سود برمی‌گرداند.

وام فوری 200 میلیونی با تحویل سه روزه | وام فوری بدون ضامن و اقساط بلند

وام مسکن فرزند سوم؛ شرایط دریافت

وام مسکن فرزند سوم به متقاضیانی که خانه ندارند، داده می‌شود. شرط مهم بعدی این است که تاریخ تولد فرزند سوم یا فرزند‌های بعدی باید حتما بعد از سال ۹۹ باشد تا تسهیلات مسکن فرزندآوری به متقاضی تعلق بگیرد. تسهیلات مسکن فرزند سوم از محل سپرده‌های پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی کشور تامین می‌شود و اساسا آن را یکجور تسهیلات برای خرید، ساخت و حتی اجاره مسکن می‌دانیم. طبق مصوبات شورای پول و اعتبار، وام مسکن فرزند سوم مثل همه تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شود و متقاضی می‌تواند با داشتن فقط یک ضامن برای دریافت آن دست به‌کار شود. در بخشنامه بانک مرکزی آمده که متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن فرزند سوم برای دریافت آن باید اجاره‌نامه را به بانک ارائه بدهد. کسی که برای خرید خانه روی وام مسکن فرزند سوم حساب کرده، باید اول مبایعه‌نامه را تحویل بانک بدهد و بعد از انتقال سند، موفق به دریافت وام می‌شود. تسهلات مسکن فرزند سوم برای متقاضیان ساخت مسکن هم با شرط ارائه پروانه ساخت معتبر و ارائه اسناد مالکیت و اینجور چیز‌ها پرداخت می‌شود.

وام مسکن فرزند سوم؛ محاسبه اقساط و شرایط دریافتتسهیلات مسکن فرزند سوم چون یکجور وام قرض‌الحسنه است، با کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شود و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۲۰ سال خواهد بود

بیشتر بدانید| وام مسکن فرزند سوم به‌کسانی داده می‌شود که تا الان هیچ تسهیلاتی از بانک‌ها در زمینه مسکن نگرفتند. یعنی اگر تا الان از تسهیلاتی مثل وام مسکن جوانان، وام ودیعه مسکن، وام مسکن اولی‌ها و ... استفاده کردید، مشمول دریافت وام مسکن فرزند سوم نمی‌شوید. بانک‌ها به سامانه جامع طرح‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی متصل هستند و از این طریق سوابق متقاضیان را بررسی می‌کنند.

مژده مژده / وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن / چه کسانی در اولویت هستند ؟!

ارزش وام مسکن فرزند سوم چقدر است؟

وام مسکن فرزند سوم ۲۰۰ میلیون تومان است و آخرین آمار‌های رسمی نشان می‌دهد با این پول زمستان پارسال در ارزان‌ترین مناطق تهران نهایتا امکان خرید هفت متر آپارتمان مسکونی وجود داشته. اما اولا فراموش نکنیم وام مسکن فرزند سوم به‌اسم تسهیلات داده می‌شود و دوما تحت عنوان کمک‌هزینه خرید، ساخت یا ودیعه یعنی همان اجاره‌خانه دراختیار متقاضی قرار می‌گیرد. برگردیم به همان تهران. در خیلی از مناطق مرکزی و جنوبی تهران می‌شود دنبال آپارتمان‌هایی رفت که مالک ۲۰۰ میلیون پول پیش می‌گیرد، اما درعوض اجاره نی‌خواهد. در خیلی از شهر‌های اطراف تهران می‌شود دنبال این مدل گزینه‌ها رفت. اگر آگهی‌هایی که اخیرا در پلتفرم‌های معروف منتشر شده را ملاک قرار بدهیم، همین شرایط در بخشی از شهر‌های بزرگ دیگری مثل اصفهان، شیراز، مشهد و ... وجود دارد.

وام مسکن فرزند سوم برای متقاضیانی که روی آن به‌عنوان تسهیلات ودیعه حساب می‌کنند، می‌تواند ارزش زیادی داشته باشد. در شهری مثل تهران می‌شود با این ۲۰۰ میلیون در خیلی از مناطق جنوبی پایتخت سراغ واحد‌هایی رفت که صاحبخانه اجاره ماهانه دریافت نمی‌کند و بابت پول پیش بیشتر از ۲۰۰ میلیون نمی‌خواهد. مثلا در مشیریه تهران واقع در منطقه ۱۵ یک آپارتمان ۶۰ متری با ۱۵ سال عمر بنا بین جدید‌ترین فایل‌های اجاره دیده می‌شود. رقم ودیعه ۲۰۰ میلیون است و مالک اجاره دریافت نمی‌کند.

کوتاهی برخی بانک ها در اعطای وام فوری مسکن

یک کارشناس اقتصادی گفت: آمارها نشان می‌دهد که بانک‌ها به طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات نمی‌دهند. به همین دلیل لازم است که نهادهای حاکمیتی به این موضوع ورود کنند.

علی نادرشاهی، کارشناس اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار مهر در رابطه با هدایت اعتبار بانکی به سمت بنگاه‌های مولد و تأثیر آن بر رشد اقتصادی اظهار کرد: برای اینکه تولید شکل بگیرد، طبیعتاً به پول نیاز است تا تولیدکننده بتواند محصولاتی که نیاز دارد را خریداری کرده و با فروش محصول بتواند اصل پول خود را دریافت کند. برخی از تولیدکنندگان این منابع را از خودشان تأمین می‌کنند و برخی از تسهیلات بانکی استفاده می‌کنند. بنابراین اگر تسهیلات بانکی به سمت تولید نرود، تولیدکننده طبیعتاً مقدار محصول کمتری را تولید می‌کند یا حتی ممکن است که آن تولیدی ادامه پیدا نکند.

وی در ادامه، ضمن اشاره به اینکه نهضت ملی مسکن جریان‌ساز صنایع دیگر است، گفت: مسکن از چند جهت اهمیت دارد؛ یکی از جنبه‌هایش ارتباطی‌ست که با رفاه مردم دارد. مسکن به صورت پیشینی و پسینی با حدود ۱۳۰ صنعت در ارتباط است، بنابراین مسکن عصاره‌ای از صنایع مختلف است که ساخت آن نه‌تنها باعث رشد اقتصادی از جانب ناحیه خودش می‌شود، بلکه صنایعی که با آن در ارتباط هستند نیز به حرکت می‌افتند و از این جهت، در رشد اقتصادی خیلی اهمیت دارد.

نادرشاهی اذعان داشت: هرچند که کشور نیاز بیشتری به مسکن دارد، اما هم هزینه‌های آن بالاست و هم بعضی از اقشار توانایی پرداخت هزینه‌ی مسکن را ندارند و از طرف دیگر، شرایط کشور طوری است که آمار بیکاران بالاست. بنابراین، ساخت مسکن هم منجر به کاهش بیکاری و هم رفع نیاز مردم می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک - بانک ادغامی وام فوری با ۲۲ درصد مسدودی پرداخت می‌کند

این کارشناس اقتصادی در رابطه با وظیفه بانک‌ها در قبال طرح نهضت ملی مسکن و تسهیلات‌دهی به ساخت مسکن گفت: در قانون جهش تولید مسکن ذکر شده است که بانک‌ها باید ۲۰ درصد از منابع خود را در اختیار ساخت مسکن قرار بدهند تا علاوه بر اینکه مشکل مردم حل شود، رشد اقتصادی نیز صورت بگیرد. اما بانک‌ها به دلایلی از این قضیه سر باز می‌زنند. مهم‌ترین دلیلشان این است که اگر برای تسهیلات بانکی، هدایتی صورت بگیرد، آن بانک اختیارش محدود می‌شود و سایر تسهیلاتی که خود بانک‌ها می‌خواهند بدهند نیز به همین دلیل محدود می‌شود.

نادرشاهی در مورد ریسک نکول تسهیلات مسکن بیان کرد: به طور کلی تجربه‌ای که در بحث مسکن وجود دارد، نشان می‌دهد که این تسهیلات خرد نکول بالایی نخواهد داشت. نکول به این معناست که متقاضی وام نتواند وام را پس بدهد. اما افرادی که این وام مسکن را دریافت می‌کنند، به علت رشد قیمت مسکن که بالاتر از آن نرخ سودی است که باید به بانک پرداخت کنند، به نفعشان است که اقساط وامشان را پرداخت کنند. اگر درصدی از افراد هم نتوانند اقساط وام خود را پرداخت کنند، بانک متضرر نمی‌شود؛ زیرا یک دارایی در رهن بانک درآمده که این دارایی ارزش بالایی دارد و از خیلی از دارایی‌های دیگر بانک که حتی وجود خارجی ندارند، ریسک کمتری خواهد داشت.

وی همچنین عملکرد بانک‌ها در اعطای تسهیلات به مردم را ارزیابی و بیان کرد: آمار نشان می‌دهد که بانک‌ها راضی به اعطای این تسهیلات نیستند. به همین دلیل لازم است که نهادهای حاکمیتی از جمله بانک مرکزی، وظیفه نظارتی و تنظیم‌گری خودش را انجام دهد و به بانک‌های متخلف اخطار داده و جریمه کنند. در ماده ۵ قانون جهش تولید مسکن، بحث مالیات بانک‌ها مطرح شده که اگر بانک‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، باید مابه ازای تعهد عمل نکرده مالیات پرداخت کنند و باید این موضوع پیگیری شود تا بانک‌ها بدانند که با پرداخت نکردن وام، جریمه می‌شوند.

این کارشناس اقتصادی افزود: اهمیت این موضوع به حدی است که رئیس‌جمهور نیز بارها به انحاء مختلف روی آن تاکید کرده و در این راستا باید بانک‌مرکزی و دیگر نهادهای مرتبط نیز بازرسی و پیگیری کنند تا بانک‌ها به سمت اجرای قانون هدایت شوند.

نادرشاهی در مورد سرمایه در گردش بنگاه‌ها بیان کرد: در حال حاضر، پرداخت تسهیلات به دو بخش مولد و غیرمولد صورت می‌گیرد و کاری که بانک مرکزی می‌تواند در این خصوص انجام دهد، نظارت دقیق و تکمیل سامانه سمات است تا از تسهیلاتی که به سمت بخش‌های غیرمولد و سفته‌بازی می‌رود، جلوگیری کند. در واقع تأمین مالی‌ای که باید در بخش مسکن اتفاق بیفتد، نباید به تولید آسیب بزند اما همان طور که گفته شد، مسکن صنایع دیگری را هم با خود به همراه دارد؛ پس وقتی وامی در اختیار آنها گذاشته شود، به طور غیرمستقیم وارد صنعت می‌شود.

وی در انتها افزود: تأمین مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌ها کوتاه‌مدت است. بانک مرکزی مسیر خوبی را با استفاده از اوراق گام به جای تسهیلات شروع کرده و به طور کلی نیز تأمین مالی بنگاه‌ها و صنعت هم باید به سمت بورس برود، البته مسکن تأمین مالی آن بلندمدت است و امکان ندارد از بازار سرمایه بتوان تأمین کرد و باید از بانک تهیه شود.

لیست تمامی وام های بانک ملی ۱۴۰۱

کاهش هزینه وام فوری مسکن

هزینه هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) نسبت به حدود دو هفته قبل روندی کاهشی داشته و متاهل‌های ساکن تهران برای اخذ این وام باید حدود ۸۶ میلیون تومان پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در اردیبهشت سال ۱۴۰۰، با قیمت ۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان و در خردادماه سال مذکور نیز ۹۱ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در تیر سال ۱۴۰۰ با قیمت ۹۶ هزار و ۶۰۰ تومان، در مرداد با قیمت ۹۶ هزار و ۲۰۰ تومان و در شهریور نیز با قیمت ۹۵ هزار و ۱۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

این اوراق در ماه مهر سال ۱۴۰۰ معادل ۹۲ هزار و ۹۰۰ تومان، در آبان ماه سال ۱۴۰۰ معادل ۸۵ هزار و ۹۰۰ تومان و در آذر نیز ۸۸ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد. اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال ۱۴۰۰ نیز با قیمت‌های ۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان و ۸۷ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود. این اوراق در سال ۱۴۰۱ معادل ۸۸ هزار و ۸۰۰ و در سال ۱۴۰۲ نیز ۸۹ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشته که این گزارش بر اساس قیمت سال ۱۴۰۲ نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متأهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۸۹ هزار و ۶۰۰ تومانی، ۳۵ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۴ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۰ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۷۱ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۴ میلیون و ۳۳۶ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۸۶ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۲۸ میلیون و ۶۷۲ و متاهل‌ها نیز ۵۷ میلیون و۳۴۴ هزار تومان پرداخت کنند.