بازنشستگان/ افزایش حقوق بازنشستگان

خبر خوش : بالاخره افزایش حقوق بازنشستگان به مرحله اجرایی رسید

12:32 - 1401/06/16
موضوع افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی بعد کش و قوس های فراوان بالاخره به مرحله اجرایی رسیده است و حالا نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس زمان افزایش حقوق را اعلام کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از صدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در اول مهر ماه خبر داد.

ولی اسماعیلی نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین اخبار افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: تصمیمات لازم در این زمینه در هیئت مربوطه اتخاذ شده است و احکام افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح از سوی سازمان تأمین اجتماعی صادر شده است و از اول مهر ماه حقوق بازنشستگان افزایش خواهد یافت و این گروه از بازنشستگان حقوقشان را برمبنای مصوبه شورای‌عالی کار دریافت می‌کنند.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح چقدر است؟

وی درباره میزان افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان از اول مهر ماه، بیان کرد: در واقع حقوق بازنشستگان سایر سطوح (غیر حداقل‌بگیران) در ماه آینده مطابق احکام صادره، با افزایش ۳۸ درصدی به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان مطابق قانون شورای‌عالی کار پرداخت خواهد شد.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: این افزایش حقوق بازنشستگان از اول مهر ماه اعمال می‌شود و معوقات آن نیز به حساب آن‌ها واریز خواهد شد، اما این‌که معوقات یک‌باره و یا تا پایان سال واریز شود بستگی به تصمیم مسئولان امر دارد.